הדברת טרמיטים

 הדברת טרמיטים – חרק קטן, בעיות גדולות

הדברת טרמיטים היא אחד הדברים הקשים ביותר שאדם יצטרך לבצע בחייו. אמנם מדובר בך הכול בהרמת טלפון פשוטה והזמנה שלמדביר מקצועי שיעשה עבורכם את הבעיה, אך עצם העובדה שאתם זקוקים לבצע הזמנה של הדברת טרמיטים היא ההופכת את חייכם לקשים כל כך כרגע. אמנם מדובר בחרקים לא מוכרים לרוב תושבי ישראל, אך הבעיות שהם גורמים הן בין הקשות ביותר להן יצור קטן כל כך יכול לגרום. חרקים אלו יאכלו כל עץ וקרטון שהם יתקלו בהם, ולא ידלגו על שום חלק הנראה להם טעים, גם אם הוא מצוי בדלת הכניסה של ביתכם או בבסיסי המיטה אותם קניתם. הדרך הטובה ביותר להיפטר מהבעיה היא לבצע הדברת טרמיטים, כך שכדאי לסקור את השלבים אותם יש לעבור בדרך אל הגאולה המיוחלת.

הדברת טרמיטים – שלב אחרי שלב

הזרקת חומר הדברה

החומרים בהם משתמשים בתהליך של הדברת טרמיטים נחשבים למסוכנים וחזקים במיוחד בשוק ההדברה. אחד החומרים העיקריים הנמצאים בתרסיס זה הוא הזרחן האורגני. חומר זה נחשב לרעיל בשוק ההדברה, ואף הוצא מהחוק בשנת 2008. התחום היחיד בו עדיין משתמשים בו הוא של הדברת טרמיטים, מאחר ונראה כי החומרים האחרים אינם משפיעים באותה הרמה על אוכלוסיית החרקים. את הזרחן מכניסים למחילות הטרמיטים על ידי הזרקה של החומר לחץ גבוה, כך שהוא אמור להגיע לכולם ולבצע את פעולתו בהקדם.

רהיטי עץ נגועים

אם מדובר ברהיטים הנגועים בטרמיטים, יש לבצע טיפול זריז שעדיין יכול להציל את הרהיט מגוויעה מוחלטת. בטיפול זה קודחים חורים בתוך הרהיט במרחקים שווים זה מזה, ומבצעים הזרקת זרחן היישר לתוך הרהיט עצמו. החומר גורם למות החרקים, ויכול להציל את מה שנשאר מהרהיט המקורי.

מחילות

על מנת למנוע חדירה של טרמיטים לבניין, ישנה שיטה הנקראת "מחילות". בשיטה זו חופרים מסביב לבניין מחילות עמוקות, ואותן מציפים בזרחן אורגני הנספג במחילה ובסביבתה. הטרמיטים נרתעים מהחומר אשר עלול להרוג אותם, ועל כן יתרחקו מבניינים בהם בוצע הטיפול.

צריכים הדברת טרמיטים? חייגו עוד היום אל אבי המדביר ותוכלו להיות בראש שקט.