הדברת עכבישים

הדברת עכבישים – ירידה לשורש העניין

הדברת עכבישים נשמעת כמו פעולה טבעית לחלוטין. הרי את התיקנים והנמלים אנחנו דואגים להדביר בכל שנה, ומדוע לא נדאג לסילוק גם של העכבישים מהבית ומהגינה? לאחר שבוחנים לעומק את העניין ניתן לראות כי הנזק אותם גורמים התיקנים והנמלים הוא ברור ונראה לעין. הנמלים חודרות לתוך המזון ומקלקלות אותו, והתיקנים מהווים מפגע אסתטי ודוחים את בני האדם. מול שני אלו, מה עושה העכביש? יצור זה נחשב למסתורי למדי עבור רוב בני האדם וההיכרות איתו מוגבלת ביותר. לפני שתרוצו להזמין הדברת עכבישים ולעולם לא תראו אותם יותר, הנה כמה פרטים כדאי לדעת על היצורים הללו.

עכבישים – כל מה שרציתם לדעת

נזקים

רוב הנזקים אותם גורמים העכבישים מתבטאים בבית מלוכלך ובקורים בכל פינה. מצב זה אמנם גורם לבית להיראות מלוכלך מעט, אך רוב האנשים היו מסוגלים לחיות עם עכביש אחד או שניים. הסכנה מתחילה במקרה ומדובר על עכביש ארסי ואז סכנה גדולה בהרבה. עקיצה של עכביש מסוג האלמנה השחורה יכולה להרוג אדם במידה והוא אינו מטופל מיידית.

סגנון חיים

העכבישים אינם חיים בלהקות ומעדיפים להתבודד עד עונת הרבייה. מסיבה זו, אם תמצאו אצלכם בית עכביש לא בטוח שיבואו נוספים אחריו.אם התמזל מזלכם ומדובר על עכביש נקבה אשר עסוקה בהתרבות כרגע, ישנו סיכוי שתזכו לארח עשרות עכבישים קטנטנים ברחבי הבית. יתרון אחד שיש למצב כזה הוא בפגישות בין העכבישים בהם הם אינם מסתדרים ולעיתים רבות טורפים זה את זה.

דרכי הדברה

הדברת עכבישים יש לעשות רק אצל מדביר מקצועי. לאחר התייעצות עימו תוכלו להחליט האם לטמון לעכבישים מלכודות קטנות או להניח למדביר לבצע ריסוס כולל בכל הבית. את הריסוס יש להתאים במיוחד לעכבישים וכך תוכלו ליהנות משקט בטוח לאורך זמן.

התמודדות

אם אתם רואים עכביש בבית, עדיף לא לנסות ולנקות את הקורים כשהוא נוכח. במצבים כאלו העכביש ירגיש שהוא מותקף וינסה לתקוף בחזרה. במקרה ומדובר על עכביש ארסי התוצאה עלולה להיות מסוכנת ועל כן הימנעו מניקיון עצמאי ונסו לבדוק קודם האם העכביש שטווה את הקורים הוא ארסי.