נמלים בחצר

נמלים בחצר הן לא דבר חריג. כמעט בכל חצר בעולם מצויות הנמלים, הנחשבות לחרק השכיח ביותר ברחבי כדור הארץ. כל נמלה כשלעצמה אינה מזיקה, מאחר והיא כל כך קטנה ואינה מאיימת על האדם כלל. הבעיה מתחילה כאשר קבוצת נמלים מחליטה לבנות קן של נמלים בחצר הפרטית שלנו. לפתע הנמלים הקטנטנות שעד אתמול נראו כל כך לא מאיימות, הופכות למטרד סביבתי ומוכרזות כאויב מספר אחד של בעלי החצר. החשש הגדול של חצרות מלאות בנמליםהוא שהנמלים לא יסתפקו בהשתלטות על החצר וינסו להיכנס גם לבית, ואי אפשר לתת לתרחיש הזה לקרות.
[content_block id=21]

נמלים בחצר – הדרכים הטובות ביותר לסילוק מהיר ויעיל
הדברה ביתית

כיום קיימות מלכודות המתאימות לכל סוגי הנמלים. ניתן לרכוש את המלכודות בכל חנות המתמחה בחומרי הדברה. המלכודות דביקות ותופסות את הנמלים עליהן ללא יכולת בריחה, כך שכל מה שנותר לעשות הוא לזרקן לפח עם המלכודת.

הדברה כימית
עד לשנת אלפיים ושמונה השתמשו לצרכי הדברה בחומרים כימיים המכילים זרחן. החומרים היו יעילים במיוחד נגד נמלים, אך הזיקו מאוד לאדם ולסביבתו. הנזקים היו חמורים כל כך שהמשרד להגנת הסביבה אסר על שימוש בזרחן כאמצעי הדברה קביל. בחיפוש אחר חומרי הדברה מתאימים מצאו קבוצת חוקרים קבוצה כימית הנקראת פירתרואידים. חומרים אלו נחשבים כבעלי הנזק הנמוך ביותר לאדם ולסביבה, וכיעילים ביותר במלחמה נגד נמלים בחצר ובבית.

הדברה אלקטרונית
שיטת ההדברה האלקטרונית פחות אפקטיבית להדברת נמלים בחצר, אך יכולה לבוא כטיפול מנע לפני כניסת הנמלים הביתה. בשיטה האלקטרונית מתקינים מכשירים הפולטים גלי קול בכל רחבי הבית. גלי הקול הללו דוחים מזיקים מסוגים שונים, כולל נמלים ותיקנים, ודואגים לסילוקם מהבית.

הדברה באמצעות ג'ל
ג'ל הנמלים נחשב לפתרון מהפכני בהדברת נמלים בחצר ובבית. הג'ל מפתה את הנמלים לגשת אליו ונראה להם מתוק וטעים. הנמלים לוקחות את הג'ל עליהן ומחלקות אותו בין הנמלים הנמצאות בקן. בדרך זו הג'ל מגיע אל כל הנמלים והורג את כולן בלא צורך במאמצי הדברה מיוחדים ובסכנה סביבתית כלשהי.

מעוניינים להזמין הדברת נמלים בחצר? צלצלו  ואל תהססו