טיפ שבועי להדברה ירוקה

 

בעולם בו מודעות לסביבה הולכת ותופסת תאוצה, ואלטרנטיבות ירוקות בתעשיות השונות הן המגמות השולטות, גם בתחום ההדברה אלמנט הסביבה הופך לעצם העניין. אם עד כה היינו רגילים להשתמש בחומרים המזיקים לנו ולסביבה, בשיטות הדברה הפוגעות בחיות ומרעילות אותנו ואת האדמה, כיום הדברה ירוקה היא הדרך הנכונה.

מה הכוונה הדברה ירוקה
הדברה ירוקה היא שם כולל לשיטות הדברה המבוססות על הרחקת מזיקים שונים מסביבת המגורים או העבודה שלנו באמצעות שיטות אלקטרוניות או חומרים מרחיקים אורגנים מן הטבע. בין אם מדובר במכשירים המייצרים גלי קול שמרחיקים מזיקים, או צמחים וחומרים מבוססי צמחים הדוחים את המזיקים, הדברה שמתחשבת בסביבה היא אמצעי מעולה להפטר ממטרד לא רצוי, ובו זמנית לשמור עלינו ועל הסביבה.

טיפ הדברה ירוקה – אמצעים טכנולוגים מתקדמים לרשות המדבירים
אם ברצונכם להרחיק מזיקים ולא להשתמש בכימיקלים שונים, שיטות הדברה אלקטרוניות הן האמצעי המתאים ביותר. הדברה אלקטרונית היא אמצעי בו משתמשים במערכת סאונד מיוחדת המייצרת גלי קול בתדר גבוה במיוחד, אשר אינו מזיק לבני אדם אך בהחלט מבריח מזיקים כמו מכרסמים, עטלפים, חולדות ועוד. המערכת איננה מזהמת את האדמה, לא מזיקה לבני אדם ורק מרחיקה את המזיקים (אך לא הורגת אותם). הבעיה היא שמכיוון שמדובר בסאונד שבני אדם אינם שומעים, קשה מאוד להבחין מתי המערכת תקולה, ואלה גם נחשבות ליקרות מאוד ביחס לשיטות הדברה אחרות. המערכת בעיקר מצמצמת הופעת מזיקים אך לא נפטרת מהם לחלוטין, וכדאי להשתמש בה בשילוב של שיטות הדברה ירוקה נוספות.

טיפ הדברה ירוקה – חומרים מן הטבע והצומח
שיטות הריסוס הישנות והטובות לא פסו מן העולם, ועוד ניתן להדביר מזיקים באמצעות ריסוס ופיזור אבקות. כיום, תחום ההדברה מתקדם אל עבר שימוש בחומרים ירוקים וטבעיים, המיוצרים כולם מן החי והצומח ללא סינתוז של כימיקלים ורעלים. מכיוון שמדובר בחומרים טבעיים בלבד, הסיכוי לפגוע בבני אדם או חיות מחמד היא נמוכה, ואלה מיוצרים במטרה לפגוע במזיקים. כדאי להבין שהרעילות של חומרים אלה היא נמוכה מאוד בהשוואה לרעלים מלאכותיים, וזאת תניב הצלחה רק עם אמצעי מניעה מתאימים.