סוגי מזיקים

התיקנים הם סוג של ג'וק מזיק ולא נעים כלל. התיקנים אוהבים להיכנס לבתים ומוצאים את מקומם במזווה ומקומות חשוכים ואפלים. התיקנים אוהבים לאכול מתוק. אם נשפך לכם סוכר במזווה- זה מהווה מוקד משיכה מעולה לתיקנים, ראו הוזהרתם.

הדברה תיקנים נעשית לפי התאמה מדויקת של סוג התיקן לסוג חומר הריסוס. לא כל אחד יכול לבצע הדברה תיקנים. במידה ואתם רוצים שההדברה שלכם תהיה מוצלחת ביותר ותחזיק מעמד זמן רב, מומלץ ביותר לפנות למדביר מקצועי המשתמש בחומרי ריסוס טובים ויעילים.

הדברה תיקנים – קצת ידע כללי וסוגי התיקנים
התיקנים הינם חרקים עתיקים הקיימות מאות שנים. תיקנים אלו נכנסים לבתים ומוצאים שם מחסה, התיקנים מזיקים מכיוון שהם אוכלים ונוגעים בכל המאכלים הקיימים בבית ומזהמים אותם. כמו כן, התיקנים גם נשאים של מחלות שונים ואורגניזמים. התיקנים מתרבים במהירות מאחר והם אוכלים הכול.
[content_block id=21]
יש כמה סוגי תיקנים נפוצים באזור שלנו:

תיקן אמריקאי – אחד הזנים הנפוצים ביותר בקרב בתיקנים. אורכו של תיקן זה הוא כארבעה סנטימטרים צבעו חום בהיר והוא מתגורר בדרך כלל במקומות חשוכים, בבורות ובמקומות בעלי לחות גבוהה. תיקן זה מעביר מחלות וחיידקים, חשוב מאוד להדבירו!

סוג נוסף נפוץ מאוד של תיקנים הינו התיקן הגרמני –  תיקן זה קטן יותר מהתיקן האמריקאי אורכו הוא כ30 מילימטר, צבעו חום ככה ויש לו שני פסים קטנים על החזה. תיקן זה מהיר במיוחד והוא מוצא את מקומו בעיקר סביב  מוקדי המזון. אם תמצאו תיקן באיזו המטבח שלכם, באמבטיה, בתנור, במיקרוגל ועוד, תדעו שזהו תיקן גרמני. 
הדברה תיקנים – הדברה לטווח ארוך, אחת ולתמיד

הדברה תיקנים ניתן לבצע בכמה אפשרויות:

  • האפשרות הנפוצה היא דרך ריסוס של חומרים כימיים המאושרים על ידי המשרד לאיכות הסביבה.
  • אפשרות נוספת הינה הדברה תיקנים על ידי ג'ל המושך אליו את התיקנים ואת שאר הג'וקים הנמצאים בסביבה.