נמלים

נמלים שונות בעולם. בארץ ישראל מצינו כשלוש עשרה סוגים וזנים שונים של נמלים. הזנים הנפוצים הינם הנמלה הבנאית, נמלת האש הקטנה ונמלת הקציר. הנמלים נמצאים בכל מקום, ברצפה, בשיש, במקרר, בתנור, בארונות, בשקעים חשמליים, באמבטיה, בחצר, במרפסת ועוד. על מנת לגמור עם תופעת הנמלים אחת ולתמיד חייבים להזמין מדביר מקצועי עם אחריות וניסיון בתחום הדברת הנמלים. לא כל מדביר יודע בדיוק לזהות את סוג הנמלים הספציפי השורץ בביתכם וחייבים להתאים את חומר ההדברה לסוג הנמלים הספציפי. על כן הדברה מקצועית היא יעילה והכרחית במקרה של הדברת נמלים.

נמלים – הדברה ביולוגית: יתרונות וחסרונות
כיום, כבר לא מקובל לבצע הדברה על ידי שימוש בחומרים רעילים בעלי זרחן כימי. ההדברה התופסת יותר ויותר היום וקיימת הרבה יודעת במודעות של בני האדם היא הדברה ירוקה עם חומרים אקולוגיים וידידותיים לסביבה. הדברה זו אינה פוגעת באיכות החיים של בני האדם, אינה מכילה חומרים רעילים והרבה יותר ידידותית לסביבה.

החסרונות שבהדברה זו הם שהיא אינה מחזיקה מעמד זמן רב כל כך כמו ההדברה הכימית חובה לחדש את ההדברה ולעשות מחדש פעם בחודשיים, שלושה. דבר זה מכביד מאוד על בני הבית ומקשה עליהם את תהליך ההדברה שלא נגמר.
[content_block id=21]

לכן, יש מדבירים הממליצים לבצע הדברה ירוקה באזורים נרחבים בבית ורק באזורים מסוימים לבצע הדברה כימית נגד נמלים. למשל במטבח במקום בו שורצות נמלים מומלץ לבצע הדברה כימית בעוד שבשאר חדרי הבית, חדרי השינה והאמבטיות לא מומלץ לבצע את הדברה כימית ודווקא הדברה אקולוגית מומלצת יותר.

נמלים – שיטות וטיפים למניעת נמלים בביתכם
איך מונעים מהנמלים לטפס לביתכם? ישנם מספר שיטות:

  • בראש ובראשונה יש להקפיד על ניקיון בבית, לנקות כיורים ושיש עם אקונומיקה או כל חומר חיטוי אחר.
  • כמו כן, יש להקפיד לשמור את המזון בכלי אחסון אטומים ואת הסוכר אף מומלץ לשמור היטב בתוך המקרר.
  • כדאי לסתום חורים וסדקים וכל פתח אחר שיש בקירות וכן חורים קטנים הקיימים ברצפת הבית בין הבלטות.
  • והכי חשוב… להזמין הדברה נגד נמלים.
  • ·        אנו ממליצים על אבי המדביר  , מקום ראשון באיכות ואמינות.