הדברת עקרבים

 הם זוחלים ממשפחת פרוקי הרגליים המצויים בדרך כלל בטבע, בשטחים פתוחים. רוב העקרבים אינם מהווים סכנה ממשית לבני האדם, ישנם רק כמה סוגים בודדים של עקרבים אשר עקיצתם ממש יכולה להרוג בני אדם. במידה ונעקצת חלילה מעקרב מומלץ להתפנות לבית חולים על מנת לקבל נוגדן נגד העקיצה במקרה והיא רעילה. העקרבים פעילים בדרך כלל בשעות הלילה ובמהלך היום הם מתחבאים בין השחים ומתחת לסלעים. לא קל לאתר את העקרבים ולהדביר אותם, אך בכל זאת יש מספר שיטות להדברת עקרבים עליהם נפרט במאמר שלפנינו.

עקרבים – לא מדובשם ולא מעוקצם אם אתם יוצאים לטיול אוהלים בנגב למספר ימים כולל לינה בטח, מומלץ לקחת בחשבון את סכנת העקרבים. שכן בנגב העקרבים נמצאים בכמויות, במיוחדת בעונת הקיץ. המקום הכי שכיח שבו ניתן למצוא עקרב זה בתוך הנעל, לכן כשאתם באים לנעול את הנעל בבוקר מומלץ לגרוב גרביים לפני כן, לנער היטב את הנעל ולבדוק מספר פעמים שאין בה שום דבר.

כמו כן, מומלץ להצטייד במספר אמצעי הגנה נגד עקרבים. אמצעי ההגנה היעיל ביותר שניתן לקחת הוא מנורת UV. העקרבים תחת תאורה זו זוהרים וכך קל לאתר אותם. כמובן, שמנורה זו פועלת את פעולתה רק על העקרבים הנמצאים ממש בשטח המנורה.

הדברה נגד עקרבים היא לא ממש יעילה בשטחי המדבר פתוחים כיוון שהשפעת חומר הריסוס מתנדפת במהרה, לכן הדברה ניתן לעשות רק בבתי מגורים או במקומות סגורים.

עקרבים – אמצעי מניעה נגד  הדברת העקרבים

אם יש ליד הבית שלכם אתר בניה סביר להניח שהוא ימשוך אליו עקרבים. כדי למנוע אסון חשוב מאוד לנקוט באמצעי בטיחות נגד העקרבים:

אם דלת הבית שלכם לא מגיעה עד הרצפה ממש, מומלץ להוסיף סף דלת שיאטום אותה לחלוטין והעקרבים לא יוכלו להיכנס מלמטה.

כמו כן, העקרבים מטפסים על קירות מחוספסים, כדאי להקפיד שהצבע החיצוני של הקיר שלכם יהיה חלק.

הכי חשוב להתקין רשתות על הדלתות והחלונות ולהזמין מדביר הביתה 

במהירות בשעת הצורך.

נתקלתם בעקרב ואתם מחפשים מדביר טוב, אנו ממליצים על  מדביר מקצועי שמומחה בהדברת עקרבים.