נמלים פועלות

הנמלים הם חרקים קטנים המצויים כמעט בכל העולם. גודלם של הנמלים נע בין כמעט מילימטר לחמישים ושתיים מילימטר. צבע הנמלים הוא בדרך כלל חום, אדום או שחור. יש כמה מינים של נמלים יוצאי דופן שצבע הנמלים ממין זה הוא ירוק או צהוב. מינים אלו של הנמלים אינם נפוצים כל כך בארצנו. זן הנמלים הכי נפוץ בארץ ישראל נקרא:

נמלת הקציר. קיימים כחמש עשרה סוגים שונים של זן זה בארצנו.

התנהלות הנמלים היא מאוד מעניינית. יש לנמלים מלכה אחת והיא היחידה שאחראית להזדווג ולהטיל עוד ביצים ונמלים. שאר הנמלים מקריבות את חייהן על מנת לשרת את המלכה והם נקראות נמלים פועלות.
[content_block id=21]

נמלים פועלות – נמלים, על קצה המזלג
הנמלים נמצאות בכל מקום. במטבח, בשירותים, בחצר, בגינה, על השיש ,בארון, במקרר ובכל מקום אפשרי. הנמלים נמשכות לשאריות של מוצרי מזון שנשכחו, במיוחד מוצרים מתוקים. הנמלים אוכלות כמעט הכול הן בכלל לא בררניות, הן גמישות ומשנות בקלות אורח חיים ומעתיקות את הקן שהן בנו ממקום למקום בלי בעיה.

נמלים פועלות כל תפקידן בחיים הוא לסייע למלכה. המלכה היא היחידה בקן הנמלים שאחראית להטיל עוד ביצים ושאר הנמלים הן הצבא שלה הדואגות להאכיל את הזחלים הקטנים שבקעו ואת המלכה עצמה.

כאשר אנו רוצים להדביר קן של נמלים פועלות, ההדברה מתחילה ונגמרת במלכה עצמה. אם לא נהרוג את המלכה, כל ההדברה לא שווה שכן היא תמשיך להטיל עוד ועוד ביצים.ברגע שהרגנו את המלכה, הקן עצמו התפרק.לכל הנמלים הקרויות נמלים פועלות אין למי לדאוג יותר ואין את מי להאכיל והן ילכו לחפש להן קן אחר ומלכה אחרת.

נמלים פועלות – תכלס, איך נפטרים מהם?
לא קל להפטר מחבורת הנמלים. הם בונות את הקינים שלהם במקומות שקשה להגיע אליהם. בדרך כלל מתחת לרצפה, בחורים, בסדקים, בתוך הקירות ובארונות. ריסוס מסיבי בחומרים כימיים או בג'ל הדברה נגד נמלים יכול לעזור לנו להדביר אותם לחלוטין. חשוב מאוד להקפיד על ריסוס אחת לחודש.

לכל שאלה ובעיה בנושא הדברה של נמלים פועלות, אבי המדביר ישמח לעזור לכם.